61 83 33 140

Domy

Poznań i okolice | 4 ofert
sortuj:
Prezentujemy najbardziej atrakcyjne domy na sprzedaż w Poznaniu.Oferowane przez nas nieruchomości odznaczają się dobrą lokalizacją na terenie Poznania lub w okolicach oraz atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości. Jeśli któraś z przygotowanych przez nas ofert przypadnie Ci do gustu, skontaktuj się z nami w celu zapoznania się z jej szczegółami. Zapewniamy kompleksową pomoc przy finalizacji transakcji kupna – sprzedaży na dogodnych warunkach.

Rynek domów w Poznaniu

Ceny powierzchni użytkowej domów są zwykle niższe niż powierzchni mieszkań. Podobnie sytuacja ma się w Poznaniu. Cena metra kwadratowego domu na rynku pierwotnym w czerwcu 2021 była o 24% niższa niż średnia cena ofertowa metra kwadratowego mieszkania i wyniosła ok. 6300 zł. Ceny domów rosną jednak ostatnio zdecydowanie szybciej niż niż ceny mieszkań. W Poznaniu cena transakcyjna metra kwadratowego domu wzrosła z 5016 zł w pierwszym kwartale 2020 do 5990 zł w pierwszym kwartale 2021, co stanowi wzrost o 19,4% w ciągu roku.

Z badań przeprowadzonych w latach 2015-2016 na zlecenie Urzędu Miasta Poznania wynika jednak, że aż 60% poznaniaków chciałoby zamieszkać w domu jednorodzinnym. W okresach lockdownów spowodowanych pandemią dom z własnym ogródkiem stał się jeszcze bardziej pożądany. Część firm, które w ostatnim czasie przeszło na pracę zdalną deklaruje, że chciałoby przynajmniej częściowo utrzymać taki stan nawet po ustaniu pandemii. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak niewielkie nieruchomości, w zabudowie szeregowej lub o stosunkowo małej powierzchni poniżej 125 m2, które jednak gwarantują kawałek własnego wymarzonego ogródka.

W 2019 roku w Poznaniu wybudowano 470 domów jednorodzinnych co jest najwyższą wartością od 2009 roku (wzrost o 25% w stosunku do 2018 roku). W 2020 pomimo trwającej pandemii koronawirusa ilość da zmniejszyła się tylko nieznacznie i wyniosła 461 oddanych do użytkowania domów. Jednocześnie rozpoczęto budowę kolejnych 381 budynków jednorodzinnych. Przeszkodę dla tego typu inwestycji stanowią ceny działek, które w granicach miasta Poznania przekraczają już 350zł za 1 m2.

Zapraszamy do skorzystania z oferty domów biura nieruchomości Integra.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.