501 039 230

Mieszkania

Poznań i okolice | 3 ofert
sortuj:
Jeśli chcesz kupić, sprzedać lub wynająć mieszkania w Poznaniu, skorzystaj z ofert prezentowanych przez Integra Nieruchomości. Bez względu na to, jaki pułap cenowy, czy też lokalizacja Cię interesuje, z nami znajdziesz optymalną ofertę, spełniającą wszystkie Twoje oczekiwania. Przygotowaliśmy atrakcyjne oferty mieszkań w Poznaniu – zarówno tych w korzystnych cenach, jak i klasie Premium. Jeśli zdecydujesz się na którąś z nich, pomożemy Ci ze wszystkimi formalnościami. Jeśli nie znajdziesz interesującej oferty skontaktuj się z nami. Przeszukamy rynek, żeby znaleźć dla Ciebie odpowiednie mieszkanie.

Mieszkania w poznaniu

Poznański rynek mieszkaniowy to jeden z sześciu najbardziej rozwiniętych rynków w Polsce (razem z warszawskim, krakowskim, wrocławskim, trójmiejskim oraz łódzkim). Na stan rynku mieszkaniowego w Poznaniu oprócz nieruchomości położonych w granicach miasta duży wpływ mają inwestycje na przedmieściach, preferowane zwłaszcza przez zamożniejszych nabywców. Najchętniej wybieranymi lokalizacjami dla są natomiast tereny osiedli mieszkaniowych z gotową i uregulowaną infrastrukturą, komunikacją oraz rozwiniętymi w sąsiedztwie handlem oraz usługami.

W 2019 roku w Poznaniu oddano do użytku 5070 mieszkań oraz kolejne 4958 w powiecie poznańskim. 83% z mieszkań oddanych w Poznaniu została przeznaczona na sprzedaż lub wynajem, a tylko 17 procent stanowiło mieszkania komunalne, społeczne, czynszowe czy budowane w ramach inwestycji indywidualnych. W ostatnich latach sprzedaż mieszkań regularnie rośnie. W 2019 roku w Poznaniu sprzedano 5866 mieszkań a wystawiono na sprzedaż 6355 kolejnych. Na koniec roku 2019 przeciętna cena brutto mieszkania w stanie deweloperskim, na rynku pierwotnym wyniosła 7560 zł/m2 co stanowi wzrost o niemal 17% w ciągu 30 miesięcy. Taki stan rzeczy dodatkowo wzmacnia popyt, z uwagi na przeświadczenie kupujących o mieszkaniu jako dobrej lokacie kapitału. Pandemia koronawirusa wywołała chwilowy spadek popytu, ale mimo to przeciętna cena za m2 mieszkania nieznacznie wzrosła w trzecim kwartale 2020 do 7700zł a w lutym 2021 już niemal do 7800zł.

Poznańskie zasoby mieszkaniowe

Na koniec 2018 roku zasoby mieszkaniowe Poznania wyniosły 261,8 tys. lokali o łącznej powierzchni 16,9 mln m2. Przeciętna powierzchnia mieszkania w Poznaniu to 64,5 m2 i wielkość ta od wielu lat praktycznie się nie zmienia, jednak na rynku najłatwiej o oferty mieszkań nie większych niż 50m2. Według stanu na koniec 2018 roku przeciętnie w Poznaniu, na jedno mieszkanie przypada 2,05 osoby i wskaźnik ten regularnie z roku na rok spada (z 2,35 w 2010 roku), tak samo jak ilość osób przypadających na jedno pomieszczenie. To wszystko może sugerować, że zainteresowanie mniejszymi mieszkaniami w Poznaniu będzie dalej spadać.

Z badań przeprowadzonych w latach 2015-2016 na zlecenie Urzędu Miasta Poznania wynika, że aż 60% respondentów chciałoby zamieszkać w domu jednorodzinnym, ale uwzględniając wymagane cechy mieszkania wskazywano, że nieruchomość powinna być nowa, własnościowa oraz być położona w peryferyjnych dzielnicach miasta. Jest to zgodne z ogólnym trendem wyludniania się śródmieścia. Pomiędzy 2009 a 2016 rokiem liczba zameldowanych w Śródmieściu osób zmniejszyła się o 13%. Najbardziej pożądana powierzchnia mieszkania to odpowiednio 51-75 m2 (30,1% ankietowanych) lub 76-100 m2 (28,5% ankietowanych).

Zapraszamy do skorzystania z oferty mieszkań biura nieruchomości Integra.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.